Aktualności strona 01 - bswartkowice.pl

Przejdź do treści
informacja
Polski sektor bankowy działa bez zakłóceń - UKNF
Polski sektor bankowy działa bez zakłóceń i realizuje wszystkie swoje funkcje wobec klientów - poinformował Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w mediach społecznościowych.

UKNF zapewnia, że nie ma w planach wprowadzać żadnych limitów na wypłaty gotówki. To reakcja na plotki, które pojawiły się ostatnio.

"W związku z napiętą sytuacją na Ukrainie można spodziewać się wzmożonych działań dezinformacyjnych na terenie Polski, związanych z dostępnością gotówki. Nie daj się nabrać i sam nie podawaj dalej fałszywych informacji" - napisał UKNF na Twitterze. (PAP Biznes)

Źródło: https://biznes.pap.pl/pl/news/all/info/3240752,polski-sektor-bankowy-dziala-bez-zaklocen---uknf
informacja
informacja
Spokój, rozwaga i bezpieczeństwo: Nasz bank dobrze chroni Państwa pieniądze
Obserwujemy zwiększoną liczbę wypłat w bankomatach i oddziałach bankowych. Na bieżąco uzupełniamy zapasy gotówki, ale właśnie ze względu na dużą liczbę wypłat – z powodów czysto logistycznych – nie zawsze udaje się utrzymać regularność dostaw.

Banknoty i bilon dowozimy regularnie. Robią to wyspecjalizowane konwoje, pracujące zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Zwiększona liczba wypłat sprawia jednak, że specjalistyczne firmy przewożące gotówkę nie zawsze zdążą dowieźć na czas odpowiednią ilość pieniędzy do kas i bankomatów.

Tak jak wszystkie banki w Polsce, zgodnie z komunikatem Narodowego Banku Polskiego z 25. lutego 2022 r., mamy wystarczającą ilość gotówki, by całkowicie pokryć zapotrzebowanie naszych Klientów.

Przepraszamy za występujące opóźnienia i zapewniamy, że Państwa pieniądze są bezpieczne. Zachęcamy jednocześnie do korzystania z bezgotówkowych form płatności – kart płatniczych, aplikacji Nasz Bank, bankowości internetowej, Blika, Apple Pay i Google Pay.
To wygodne i bezpieczne.

Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa środków powierzonych nam przez Klientów. Najlepsi w swojej klasie specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem Państwa finansów 7 dni w tygodniu, przez całą dobę. Prosimy nie ulegać plotkom, zachować rozsądek i spokój.

Przed dwoma laty, u progu pandemii koronawirusa, Spółdzielcza Grupa Bankowa doskonale poradziła sobie z obsługą Klientów.
Również i dziś mogą Państwo na nas polegać. Wzajemność i wparcie dla naszych Klientów mamy wpisane w nasze spółdzielcze DNA

Western Union - Komunikat Informacyjny
Szanowni Państwo,
Chcemy podzielić się z wami aktualizacjami otrzymanymi od Western Union w odniesieniu do obecnej sytuacji politycznej.
Od 1 marca 2022 r. przekazy wysyłane z ROSJI do: ALBANII, ANGUILLI, AUSTRALII, AUSTRII, BELGII, BRYTYJSKICH WYSP DZIEWICZYCH, BUŁGARII, KANADY, CHORWACJI, CYPRU, CZECH, DANII, ESTONI, FINLANDII, FRANCJI, NIEMIEC, GRECJI, WĘGIER, ISLANDII, IRLANDII,WŁOCH, JAPONII, ŁOTWY, LITWY, LUKSEMBURGU, MALTY, HOLANDII, NOWEJ ZELANDII, NORWEGII, POLSKI, PORTUGALII, RUMUNII, SINGAPURU, SŁOWACJI, SŁOWENII, HISZPANII, SZWECJI, SZWAJCARII, TAJWANU, STANÓW ZJEDNOCZONYCH zostały zawieszone we wszystkich kanałach i platformach.
Powód: decyzja biznesowa na podstawie wniosku Centralnego Banku Rosji.
Wszystkie transakcje wysyłane z Rosji będą blokowane przez Western Union.
Dziękujemy za wyrozumiałość.
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt na adres: westernunion@sgb.pl
informacja
Bezpieczne zakupy w sieci - dobre praktyki
W związku z coraz częstszymi przypadkami prób oszukiwania klientów korzystających z zakupów w Internecie Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Związku Banków Polskich przygotowało kilka wskazówek, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo.informacja
Ostrzegamy przed fałszywą stroną: "Odbierz 300 zł za szczepienie od Prezydenta Andrzeja Dudy"
Ostrzegamy przed fałszywą stroną, na której oszuści oferują zwrot 300 zł za szczepienie. Jeżeli Klient wprowadzi tam swoje hasło do banku, trafi ono bezpośrednio do oszustów, którzy wykorzystają je do kradzieży środków.Wygląd strony jest łudząco podobny do rządowych witryn. Użyto na niej polskiego godła i napisu "gov.pl", używanego przez państwowe instytucje. Na stronie możemy przeczytać: "Odbierz 300 zł za szczepienie od Prezydenta Andrzeja Dudy". Pieniądze mają pochodzić z nieistniejącego programu "Wsparcie", uruchomionego rzekomo 12 stycznia 2022 roku. Oszukańcza strona informuje, że otrzymają je "wszyscy Polacy, którzy przeszli pełen cykl szczepienia".


Data dodania: 2022-01-18
Ostrzegamy o oszustwach na portalach OLX / Vinted / Allegro
Sprzedajesz coś przez OLX, Vinted, czy Allegro? Wystawiasz ogłoszenie o  sprzedaży, a kupujący kontaktuje się z Tobą za pomocą komunikatora (np.  WhatsApp) i chce kupić przedmiot? Później możesz dostać od niego link na  WhatsAppie do rzekomego odbioru pieniędzy:


albo instrukcję wraz z linkiem na Twój adres e-mail:Uważaj! To oszustwo.
Link prowadzi do fałszywej  strony, na której masz ujawnić swoje dane do logowania. Ta strona  łudząco przypomina stronę logowania do Twojego Banku. Jeśli ujawnisz na  niej swój login, hasło oraz kod SMS – te dane trafią bezpośrednio do  oszusta.

Nie klikaj!

Oszuści wykorzystają każdą okazję, żeby nakłonić Cię do przekazania  danych Twojej karty płatniczej czy danych do logowania do bankowości  internetowej. Mogą poprosić Cię o hasła, kody z wiadomości SMS od banku.  Dla nich nie jest istotne, czy sprzedajesz przedmioty, czy je kupujesz.  Przestępcom chodzi o przejęcie Twoich danych, by móc Cię okraść. Jeśli  nie będziesz postępował według oczekiwań oszustów – 1:0 dla Ciebie!

Nie podawaj żadnych kodów z wiadomości SMS od banku!

Możesz dostać wiadomość z kodem SMS dotyczącym aktywacji aplikacji  mobilnej na nowym urządzeniu. To oszust próbuje na swoim urządzeniu  aktywować aplikację mobilną. Jeśli mu się to uda – będzie mógł zmienić  limity dla Twojej karty, limity przelewów oraz aktywować usługę BLIK i w  ten sposób wyprowadzić pieniądze z Twojego konta.

Zadbaj o to, na co masz wpływ!

Jeśli Twoja intuicja podpowiada Ci, że przedstawiona okazja jest podejrzana – wycofaj się z niej.

Pamiętaj:
 • czytaj SMS-y od Banku. Zwracaj uwagę na to, co autoryzujesz. Jeśli w treści SMS-a informujemy, że aktywujesz aplikację SGB mobile – a tego nie zlecasz, to właściwie pewne, że na Twoim koncie bankowym jest zalogowany oszust.
 • nie otwieraj linków, które rzekomo mają pozwolić na odbiór pieniędzy za wystawiony przez Ciebie przedmiot.
 • rozliczaj się bezpośrednio przez dany portal. Uważaj na próby nawiązania kontaktu poza portalem czy aplikacją, np. WhatsApp, e-mail.

Jeśli podejrzewasz, że padłeś ofiarą oszustwa przerwij transakcję i skontaktuj się z nami.


informacja
Zmiana sposobu wpisywania hasła podczas logowania do Bankowości Internetowej - przykład
Funkcjonowanie oddziału i placówek Banku w dniach 24 i 31grudnia
informacja
„Zdobywaj świat z kartą Visa”


Mamy dla Państwa idealne upominki na zimowe wyprawy i spacery – plecaki (Klient indywidualny) i powerbanki (Klient instytucjonalny).
Jak je zdobyć?
To proste:
 • Należy podpisać umowę na kartę debetową w Banku Spółdzielczym do 18 lutego 2022 r.
 • Zapłacić kartą za zakupy i usługi – należy wydać łącznie 150zł do 25 lutego 2022 r. Choć raz trzeba zapłacić nią mobilnie – z Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay lub Fitbit Pay.
 • Trzeba przyjść do swojego Banku Spółdzielczego i odebrać upominek.

Szczegóły promocji:
Szczegółowe informacje otrzymacie Państwo w najbliższym Banku Spółdzielczym SGB.
informacja
Zmiana podstawowych stóp procentowych NBP
Szanowni Klienci !
Informujemy, że Rada Polityki Pieniężnej podjęła decyzję o podwyższeniu stopy referencyjnej NBP o 0,75 pkt proc., tj do poziomu 1,25%.
W związku z powyższym od dnia 04.11.2021r.:
- wysokość odsetek maksymalnych  wynosi 9,50% w stosunku rocznym,
- wysokość oprocentowania kredytu stosowana do należności. przeterminowanych wynosi 13,50% w stosunku rocznym.

Informujemy, że od dnia 04.11.2021r. oprocentowanie kredytów, dla których wysokość oprocentowanie stanowi sumę stopy redyskonta weksli i marży Banku lub sumę stopy Wibor i marży Banku ulega podwyższeniu.
Oprocentowanie kredytów na dzień 04.11.2021 r. przedstawia Tabela z ofertą produktów bankowych zamieszczona na stronie internetowej Banku i na tablicach  ogłoszeń w placówkach Banku.
 
Zarząd Banku
informacja
Uwaga na próby wyłudzenia poufnych danych przez telefon – przestępcy podszywają się pod pracowników banków!
 

Bank Spółdzielczy  w Wartkowicach ostrzega przed przestępcami, którzy podają się za pracowników banków. Obecnie z reguły są to osoby o wschodnio brzmiącym akcencie. Podają się za pracowników Banków pod pretekstem weryfikacji podejrzanego logowania czy transakcji i proszą o instalację oprogramowania Any Desk.

Przestępcy mogą korzystać z techniki tzw. spoofingu numeru telefonu, w taki sposób, by na Państwa telefonie wyświetlił się numer infolinii banku lub zaufanego pracownika banku. W rzeczywistości celem oszustów jest m.in. zdobycie danych do logowania czy narzędzia autoryzacyjnego lub innych, równie cennych danych.

Przypominamy, że pracownik banku podczas rozmowy telefonicznej nigdy nie poprosi o:
 • podanie haseł dostępu, kodów PIN/SMS lub innych danych pozwalających na dokonanie transakcji
 • instalację jakiegokolwiek oprogramowania na Państwa komputerze lub telefonie.

W przypadku, gdy:
 • odbierzesz podejrzany telefon od osoby podającej się za pracownika banku,
 • masz jakiekolwiek wątpliwości, czy zasadne jest podawanie kodu z narzędzia autoryzacyjnego lub innych danych,
 • podczas korzystania z elektronicznych kanałów dostępu spotkasz się z sytuacją, która wyda Ci się nietypowa, podejrzana lub wzbudzi Twoje zaniepokojenie

Skontaktuj się z bankiem pod numerem tel. 43 678 51 28

Pamiętaj – nigdy nie podawaj przez telefon nadmiarowych informacji. Nie zdradzaj szczegółów swoich transakcji.
informacja
Komunikat informacyjny - nowe rachunki bankowe w KRUS dla rolników, którzy są płatnikami podatku od towarów i usług (VAT).
Szanowni Klienci!
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego poinformowała, że od 1 stycznia 2022 r. zmieniają się zasady regulowania składek KRUS dla rolników, którzy są płatnikami podatku od towarów i usług (VAT).
 • Od początku przyszłego roku udostępnione zostaną specjalne rachunki bankowe, po dwa dla każdego Oddziału Regionalnego KRUS, jeden dla wpłat na ubezpieczenie społeczne rolników, drugi dla wpłat na ubezpieczenie zdrowotne.
 • W przypadku rolników będących płatnikami podatku VAT, przy realizacji płatności z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne rolników oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne, wskazać należy wyłącznie nowe numery rachunków bankowych.
 • Jeżeli płatność z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne rolników lub ubezpieczenie zdrowotne zostanie dokonana na dotychczas wykorzystywany numer rachunku bankowego, to przelew zostanie zrealizowany, jednak nie zostaną wykorzystane środki zgromadzone na rachunku VAT.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę: https://www.krus.gov.pl/
Dodano: 2021-11-22
informacja
TWOJE PRAWA PRZY DOKONYWANIU PŁATNOŚCI W EUROPIE
  
informacja
KOMUNIKAT INFORMACYJNY - ŚWIADCZENIE "RODZINA 500+" Z RZĄDOWEGO PROGRAMU.
Szanowni Klienci,
korzystając z naszej Bankowości Internetowej można ponownie wnioskować o świadczenie w ramach programu "Dobry Start" 300+.

Termin składanaia wniosków od 01 lipca 2021r. do 30 listopda 2021r.
informacja
DZIEŃ DZIECKA - BEZTROSKIE CHWILE

informacja
LOTERIA MASTERCARD - BEZCENNE CHWILE
Szanowni Klienci!
14 maja Mastercard® wystartował z nową loterią w programie Bezcenne® Chwile. Główną nagrodą jest kamper Benimar Tressoro 463 – idealny na wakacyjne wyprawy. Ponadto do wygrania smartwatche Garmin, słuchawki Bose i masa voucherów do sklepów empik.com, RTV EURO AGD i Decathlon.Najważniejsze informacje:
 • Loteria trwa od 14 maja do 16 lipca 2021 r.
 • Organizatorem loterii jest Mastercard i klient rejestruje swoją kartę Mastercard w Bezcennych Chwilach na https://bezcennechwile.pl
 • Klient rejestruje swoją kartę raz, a każde wydane 10 zł to jeden los w loterii, a zakupy u partnerów programu liczone są podwójnie!
 • Losowanie nagród jest co tydzień!

Regulamin loterii jest dostępy na stronie https://bezcennechwile.pl/loteria
informacja
BLIK - ŁATWE I BEZPIECZNE PŁATNOŚCI
informacja
SGB ID - POTWIERDZANIE TOŻSAMOŚCI
informacja
Bank Spółdzielczy w Wartkowicach z siedzibą w Wartkowicach 99-220 Wartkowice, ul. Targowa 12, wpisany przez Sąd Rejonowy w Łodzi XX Wydział Krajowego Rejestru Sądowego do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym za nr 0000117250, NIP:8281011234, REGON:000502948, Bank Spółdzielczy w Wartkowicach podlega nadzorowi
Komisji Nadzoru Finansowego
CODE SWIFT: GBWCPLPP
Wróć do spisu treści